Европската CEE7 и 7 - Кина и да се кандидира Апарати за домаќинство

Европската CEE7 & 7

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 600000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај / Ningbo
 • Водач Време:: 10-20 дена
 • детали за производот

  Тагови производ

  Европската CEE7 / 7 не-rewirable Формовани 2-полни Шуко приклучок за напојување

  описот

  Европа, CEE7 / 7 шуко кабелот приклучок со заземјување за контакт, не-rewirable, лиен 2-полни со двојно заземјување систем за сертификација VDE Оценил до 16A 250V наменет за 3 диригент кабли за домаќинство апликации за напојување, со IEC C5, со IEC C13 , со IEC C15, со IEC C19 опише германски приклучок моделирани со IEC 60320 конектори Нашите производи кабелот Европа, VDE се направени со висок квалитет и RoHS / REACH согласност

  спецификации

  конектор Стандард Европа, CEE7 / 7 шуко приклучок
  Максимална струја рејтинг 16A
  максимален напон 250V
  Бројот на Полјаците и проводници 2 столбови, 3 жици
  Надворешниот мувла материјал 50P PVC
  сечилото материјал Никел обложени Месинг
  Flamability Оценка UL 94V-0
  боја боја на располагање Прилагодено
  должина на кабел должина прилагодено на располагање
  температура рејтинг минус 40 степени, иако плус 75C
  Одобренија Европа VDE, Кема, Ove, N, S, FI, D, CEBECc
  сертификати за животната средина RoHS, REACH
  тестирање Hi-Пот (Диелектрична издржат напон), поларитетот (pinout) и континуитет
  MOQ 2000pcs
  примероци Бесплатни примероци Достапно

  Достапно спротивниот крај Конектори

  стандард дел број
  IEC C13 Qt3 (IEC C13) Европа
  IEC C5 JT-ST2B (IEC C5) Европа
  IEC C15 ST3-H (IEC C15) Европа
  IEC C19 ST6 (IEC C19) Европа

  Достапно Жица Стилови

  Вид на жица Електрични Рејтинг (засилувачи / волти)
  H03VV-F 3G 0,5 mm² (макс. 2 m)
  H03VV-F 3G 0,75 mm² 
  H05VV-F 3G 0,75 mm² H05VV-F 3G 1,0 mm² H05VV-F 3G 1,5 mm² 
  H05RR-F 3G 0,75 mm² H05RR- F 3G 1,0 mm² H05RR-F 3G 1,5 mm² 
  H05RN-F 3G 0,75 mm² H05RN-F 3G 1,0 mm² 
  H07RN-F 3G 1,0 mm² H07RN-F 3G 1,5 mm² 
  H03RT-H 3G 0,75 mm² H03RT-H 3G 1,0 mm² 
  H05V2V2-F 3G 0,75 mm² 
  H05V2V2-F 3G 1,0 mm
  16/250

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!