SEV Plug во согласност со IEC 60320 C13 Приклучница Кабел за напојување - Кина и да се кандидира Апарати за домаќинство

SEV Plug во согласност со IEC 60320 C13 Приклучница за напојување

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 600000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај / Ningbo
 • Водач Време:: 10-20 дена
 • детали за производот

  Тагови производ

  Швајцарија CH-тип 12 SEV 1011 Plug во согласност со IEC 60320 C13 Приклучница за напојување

  описот

  Швајцарија CH-тип 12 SEV 1011 Plug во согласност со IEC 60320 C13 Приклучница меѓународни конектор со швајцарски SEV, Европската VDE certifications.These IEC C13 моќ жици се користат во различни апликации, вклучувајќи компјутери, преносни електроника, апарати за апликации, полначи, кујнски апарати и игра системи како PlayStation II и Wii. Достапно thre бода машки приклучок или IEC 60320 стандард приклучок верзии со меѓународните приклучоци биде далеку повеќе популарен стил кабелот за напојување.

  спецификации

  машки Plug Швајцарската приклучок SE1011
  женски Приклучница IEC 60320 C13 Швајцарија
  amperage До 10A
  Напон До 250V AC
  Надворешниот мувла материјал 50P PVC
  сечилото материјал Никел обложени Месинг
  боја боја на располагање Прилагодено
  Должина на кабел должина прилагодено на располагање
  сертификати SEV, VDE
  сертификати за животната средина RoHS, REACH
  тестирање 100% поединечно тестирани
  Достапно Жица Стилови H03VV-F 3G 0,5 mm² max.2m 
  H03VV-F 3G 0,75 mm² 
  H05VV-F 3G 0,75 mm² max.2m 
  H05VV-F 3G 1,0 mm² H05VV-F 3G 1,5 mm² 
  H05RR-F 3G 0,75 mm² max.2m 
  H05RR-F 3G 1,0 mm² H05RR-F 3G 1,5 mm² 
  H05RN-F 3G 0,75 mm² max.2m 
  H05RN-F 3G 1,0 mm² 
  H07RN-F 3G 1,0 mm² H07RN-F 3G 1,5 mm² 
  H03RT-H 3G 0,75 mm² max.2m 
  H03RT-H 3G 1,0 mm² 
  H05V2V2-F 3G 0,75 mm² max.2m
  H05V2V2-F 3G 1,0 mm
  MOQ 3000 парчиња
  Испорака датум олово 15-20 дена
  пакување штеки извоз
  примероци Бесплатни примероци можат да бидат испратени во рок од 3 дена
  плаќање ТТ 30% однапред, биланс по превозот, L / C

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!